Z dřevostavby v Chrustenicích dýchá jenom přírodní materiál. A proč ne, když je tato stavba na okraji obce jenom samou přírodou obklopena!

Záměrem investora bylo postavit energeticky úsporný dům na mírně svažitém pozemku, kde se nacházel stávající sad. Dům měl být přímo propojen s touto zahradou. Stavba a její zevnějšek měl být řešen materiály v přírodním duchu. Dispozice domu měla umožňovat  

Výsledkem návrhu architekta je přízemní stavba, která svými několika výškovými úrovněmi podlahy kopíruje terén. Obývák je na obou stranách domu Terasy na obou stranách obýváku propojují su L se šikmou střechou a krytým parkováním vedle domu. V přízemí je pod plochou střechou do zahrady umístěn obytný prostor, vedle toho také ložnice. V podkroví jsou umístěny pokoje. Střešní vikýř do ulice poskytuje výhledy na západ s horizontem. Vikýř do zahrady a velké obývákové okno se sedacím parapetem zase hledí na nedaleké Hostýnské vrchy.

Fasáda 

5+kk
Dispozice
přízemní
Počet podlaží
118 m²
Podlahová plocha
dřevostavba
Konstrukce
sloupková KVH, minerální vata
Materiál
dům ve svahu
Terén
Ing. Arch. Jan Alex Řezáč
Architekt

Materiály a technologie

Jedná se o sloupkovou dřevostavbu v nízkoenergetickém standardu. Stavba je zaizolovaná minerální vatou. Fasáda je obložena sibiřským modřínem. Interiér domu je větrán vzduchotechnickou jednotkou, která zároveň stavbu teplovzdušně vytápí. Zdrojem tepla je tepelné čerpadlo vzduch - voda. Plochá střecha je extenzivně ozeleněna rozchodníky.

Dozor stavby

Pro investora jsme prováděli technický dozor stavby.