O ateliéru

PASIVNÍ DOMY DŘEVĚNÉ I ZDĚNÉ od architektury až po realizaci

Ateliér Tector

Jsme architektonický a projekční ateliér a již bezmála 15 let se zabýváme energeticky úspornou a ekologickou architekturou. Za tuto dobu jsme stihli navrhnout více než 120 převážně pasivních staveb. Nízkoenergetické, pasivní a plusové domy pro nás  vždy byly a jsou denní chleba. V této oblasti poskytujeme komplexní řešení včetně poradenství.  Náš tým je složen z mladých lidí s velkým zájmem o svoji práci. Hlavní sídlo máme v Uherském Hradišti. Naše stavby však nenajdete jenom na Jižní Moravě, ale i ve zbytku republiky, především v Brně, v Praze a jejich okolí.

Průvodce stavebníka

Slovo TECTOR odkazuje na starořecké označení pro architekta, řemeslníka a stavitele v jedné osobě. Právě takto vypadá naše práce. Jsme praktici a jsme úzce spojení také s realizací. Práce pro nás odevzdáním projektu nekončí.  Jsme průvodcem stavebníka a stojíme po jeho boku od studie stavby až do úplného dokončení stavebního díla. V TECTORu rodinným domům věnujeme komplexní péči. Neutíkáme z boje.

Ing. Martin Němeček, Ph.D.

Pasivními domy se zabývám aktivně již od roku 2007. TECTOR ateliér jsem založil s vizí navrhovat  úsporné a ekologické moderní domy s hodnotnou architekturou a kvalitním technickým zpracováním. Celý ateliér vedu a osobně se podílím na všech fázích návrhu staveb. Mimo ateliér mě také najdete často na našich stavbách. Vždy přemýšlím komplexně a jsem několik kroků napřed. Žiju svojí prací, žiju pasiv!

Centrum pasivního domu

Jsme členy centra pasivního domu a úzce s ním spolupracujeme. Podílíme se na jeho aktivitách včetně školení a výukových programů již od roku 2007. Centru pasivního domu také pomáháme poskytováním poradenství a konzultací nejenom na stavebních veletrzích. Centrum pasivního domu představuje jedinou nezávislou autoritu, která laickou i odbornou veřejnost vzdělává v oblasti pasivní architektury.