Dům v Šakvicích naplňuje touhu po komfortním bydlení v originálním stylu. Zároveň svojí jednoduchostí umožnil cenovou dosažitelnost dle představ investora.

Záměrem investora bylo navrhnout a postavit přízemní energeticky úsporný zděný dům v hygge stylu se špetkou exotiky. Integrální součástí domu měl být i venkovní prostor pro odpočinek s terasou, bazénem, altánkem a zen zahrádkou.

Výsledkem je přízemní dům s půdorysem tvaru L. V přední části se nachází garáž a hlavní obytný prostor a v zadním traktu jsou jednotlivé pokoje. Vše zastřešuje šikmá střecha s nízkým sklonem v černém odstínu. Bílou fasádu domu oživuje šedo-šalvějový tón. Dům je opatřen dřevěnými pergolami, které doplňují jednoduchou hmotu domu a zároveň plní funkci stínění. 

5+kk
Dispozice
přízemní
Počet podlaží
155 m²
Podlahová plocha
zděná
Konstrukce
pórobeton, stříkaná izolace
Materiál
dům na rovině
Terén
Ing. Arch. Nikola Pástorová
Ing. Martin Němeček, Ph. D.
Architekt

Materiály stavby

Stavu jsme navrhli jako zděnou z jednovrstevného pórobetonového zdiva bez použití tepelné izolace. Střecha je řešena jako vazníková s použitím stříkané izolace

Energetika a technologie

Dům je energeticky úsporný. Je větrán přirozeně, avšak obytné místnosti jsou doplněny nástěnnými větracími jednotkami s přisáváním z exteriéru. Vytápění je jako teplovodní podlahové s tepelným čerpadlem vzduch-voda. V interiéru jsou designová kamna na dřevo.

Návrh interiéru stavby

Interiér stavby jsme navrhly v útulném hygge stylu s množstvím vegetace a prvky inspirovanými exotikou.